Sapproje e-Dönüşüm Hizmetleri

Sapproje  e-Dönüşüm Hizmetleri

 

SAP e-Dönüşüm Hizmetlerimiz

Sap e-dönüşüm hizmetlerimiz tecrübeli danışman ekibi ile müşterilerimizin kullanımına sunulmuştur. e-Fatura ile başlayıp, e-Defter, e-Arşiv Fatura ve e-İrsaliye ile devam etmiştir.

Bizde Sapproje olarak müşterilerimize e-Dönüşüm projeleri ile Dijital Dönüşüm konusunda tecrübeli danışmanlarımızla gereken desteği vermeye gayret gösteriyoruz.

e-Dönüşüm tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de belge çeşitliğini günden güne arttırarak hızla yoluna devam etmektedir. Türkiye’de belge çeşitliliğinin yakın gelecekte 20-30 adetlere çıkması planlanmaktadır. Yurt dışında bu sayı daha fazladır. Şu anda başlıcaları e-faturae-deftere-arşiv ve e-irsaliye projeleridir.

Sapproje olarak Sap kullanan müşterilerimize Sap ile Değerli Entegratörlerin konuşmasını sağlayan Sap e-dönüşüm konnektörlerimizi hazırladık. Bu konuda tecrübeli danışmanlarımız ile yaptığımız e-Dönüşüm projeleri ile şu an müşterilerimiz yükümlülüklerini Sap üzerinden rahatlıkla yerine getirebilmektedir.

Hazırladığımız Dashboard ekranlarla Müşterilerimiz e-dönüşüm ile ilgili tüm bilgi ve raporları rahatlıkla görüp gerekli aksiyonlarını rahatlıkla alabilirler.

Sap e-dönüşüm Projelerimiz Hızla Devam ediyor

Sap e-Dönüşüm konularından e-irsaliye projeleri şu anki tebliğ ile hızla artmaktadır. Özellikle işgücü kazancı sağlayan e-irsaliye projelerini sene sonunu beklemeden gerçekleştirmek istemektedir.

Özellikle tüm Sap konnektörlerimiz, SAP R3, Hana ve SAP Business One içinde çalışmaktadır.

SAP e-Dönüşüm

e-Arşiv Fatura Tebliği

Bildiğiniz üzere yeni çıkan 19.10.2019 tarihli  Vergi Usul  Kanunu Tebliği uyarınca e-Fatura mükelleri 01.01.2020 tarihi itibarı ile e-İrsaliye kullanmaya başlayacaktır.

e-Arşiv i bir e-Fatura gibi düşünebilirsiniz. . e-Arşiv faturalarınızı müşterilerinize bir e-fatura gibi gönderebilirsiniz.

Burada önemli konu müşterilerinizin e-fatura mükelleri olup olmamalarıdır. Müşterileriniz e-Fatura mükellefi ise normal süreç olarak e-Fatura gönderiyorsunuz.  Eğer  müşterileriniz e-Fatura mükellefi değilse artık müşterilerinize e-Arşiv Fatura göndermeniz gerekecek.

e-Arşiv kullanıcısı olmak için öncelikle e-fatura kullanıcısı olmanız gerekmektedir.

e-Arşiv faturalarınız müşterilerinize e-mail olarak gönderilir.

e-Arşiv faturalarınız gönderildikten 7 gün içinde  iptal edileblir. Fakat  7 günü geçerse iptal etmemek doğru olacaktır. Bu durumda müşterinizden iade faturası almanız çok daha uygun olacaktır.

Özet olarak e-Fatura , e-fatura mükellefi olan  müşterilerinize gönderilen elektronik faturadır. Müşterileriniz Tüzel Kişiler ve Nİhai  Müşteriler olablir.

e-Arşiv Fatura , faturaların e-fatura olmayan müşterilere elektronik ortamda ulaşmasını sağlar. Aynı zamanda giden faturaların saklanması sağlanır.

Her türlü soru ve merak ettiğiniz konular için bize İletişim Sayfamızdaki İletişim formundan ulaşabilirsiniz.  

.