Sap Gekap Geri Kazanım Katılım Payı Beyannamesi

Sap Gekap Çözümü

Geri Kazanım Katılım Payı Beyanname Sap Çözümü

Sap Gekap (Geri Kazanım Katılım Payı)  Beyanname  Çözümümüz,  İlaç, Ambalaj, elektrikli ve elektronik eşya ürünleri ile plastik poşetler ,Pil, Akümülatör, Lastik, Madeni yağ, Bitkisel yağ için Sap Gekap Geri Kazanım Katılım Payı Beyannamesi’nin, ilgili Tebliğine uygun olarak otomatik olarak hazırlanmasını sağlamaktadır. Gerekli kontrol raporları ile kontrol edilmesini sağlayıp Beyanname yi otomatik olarak hazırlayarak  GIB e gönderilmesini sağlamaktdır.

Gekap İşlem Menüsü

Sap Gekap Çözümümüzün Özellikleri ve Avantajları,

.

 1. İşlemler tamamen SAP Çözüm Menüsü  üzerinden yapılmaktadır.
 2. Sap içinden Gekap Beyannamelerini kolay ve kontrollü şekilde oluşturabilirsiniz.
 3. Gekap Çözümümüz zaman kazanımının yanında doğru hesaplamaları tek tuşla yapar.
 4. Pratik ve kullanışlı ekranları ile İstediğiniz detayda kontrolü yapıp Gekap Beyannamenizi Hızlı bir şekilde oluşturabilirsiniz.
 5. Müşterilerimize zamandan tasarruf yaptırırken verilecek Beyannamenin doğru ve güvenli olarak verilmesini sağlamaktadır.  
 6. Sap Dışından excel ile veri alıp pratik şekilde işleyebilmektedir.
 7. Tüm Tanımlamalar Uyarlama Tabloları sayesinde pratik olarak yapılabilmektedir.
 8. Sap Gekap Çözümümüz Yetki kontrolü yapabilmektedir.
 9. Mevzuattaki liste değişikliklerini otomatik olarak almaktadır.
Gekap Rapor Ekranı

Beyan Edilmesi Gereken Ürün ve Maddeler

.

Sap Geri Kazanım Katılım Payı Beyannamesi Yurt içinde piyasaya sunulan plastik poşetler, ambalajlar (plastik, kâğıt, ahşap, cam, metal, kompozit vs), elektrikli, elektronik eşyalar, bitkisel yağlar, madeni yağlar, ilaçlar, lastikler, pil ve akümülatörler..

Gekap Beyannamelerinin Veriliş Zamanları

2872 sayılı Kanun ek 11. maddesinin Hazine ve Maliye Bakanlığı’na vermiş olduğu yetkiyle beyan dönemleri 2020 yılı için  6 aylık, takip eden yıllarda 3 aylık dilimlerle belirlenmiştir.

 • 1.Dönem:  Ocak Şubat Mart.
 • 2.Dönem:  Nisan Mayıs Haziran.
 • 3.Dönem:  Temmuz Ağustos Eylül.
 • 4.Dönem:  Ekim Kasım Aralık.

2020 yılında beyan dönemleri 6 aylık süreci kapsamaktdır. Bununla beraber altışar aylık dönemlerde beyannamelerin verilmesi gerekmektedir.

Temmuz 2020’nin son günü (31/07/2020 tarihinin resmi tatil gününe denk gelmesi nedeniyle 4/8/2020 günü yani resmi tatili takip eden ilk işgünü) ve Yeni yılda Ocak 2021’in son günü GEKAP beyannameleri verilmelidir.

Sapproje Gekap Geri Kazanım Katılım Payı Beyanname çözümümüz için tüm soru ve demo istekleriniz için İletişim formumuzu doldurabilir veya info@sapproje.com adresimize e-mail gönderebilirsiniz.

.